Čo sme videli vďaka Túlavému autobusu
13. októbra 2016
Jesenný zber papiera 2016
29. októbra 2016

Environmentálni experti

Tri dni zážitkového tréningu, 21 pedagógov a pedagogičiek, divoká príroda Zaježovej pri Zvolene, nové skúsenosti,  zážitky, nové témy a výzvy. Environmentálneho workshopu vo vzdelávacom centre Zaježová pod vedením lektorov Živice sa zúčastnila naša kolegyňa Katarína Bugáňová.  Bohatý program pozostával z informácií o tom, ako sa produkujú potraviny a ako to môžeme zmeniť, pomohol zorientovať sa v mýtoch a faktoch v Bio, vedieť čítať etikety, ekoznačenia na výrobkoch, zručnosti pri výrobe biokozmetiky, o pestovaní a používaní byliniek, o  zásadách ekopoľnohospodárstva. Množstvo aktivít z kurzu je aplikovateľných aj vo vyučovacom a výchovnom procese. V neposlednom rade získala škola metodické materiály a podporu 200 € na realizáciu projektu so žiakmi.