Netradične o vianočných tradíciách
Spolu je nám lepšie
21. januára 2018

FLL 2017

Náš tím COUNTER  pod vedením trénerky Ing. Mgr. Júlii Bundovej sa aj tento rok zapojil do jubilejného 10. ročníka medzinárodnej robotickej súťaže FIRST LEGO League (FLL), ktorá prebiehala v siedmych regiónoch na Slovensku.  Témou aktuálneho ročníka bol Hydro Dynamics – voda a všetko s ňou spojené – ako ju nájsť, prepravovať, používať či zlikvidovať.

Členovia tímu mali ako každý rok navrhnúť vlastného funkčného robota, ktorý  plní rôzne úlohy – misie, vychádzajúce z hlavnej témy a riešiť výskumný problém  hľadaním  nových riešení, vedieť pracovať v tíme a zmerať svoje sily s ďalšími súťažiacimi.

Žiaci zapojení do FLL získavajú počas niekoľkých týždňov práce viaceré cenné benefity. Okrem rozvoja konštruktérskych a programátorských vedomostí, aj sociálne, výtvarné a organizačné zručnosti, ako aj možnosť zlepšovať sa po komunikačnej a prezentačnej stránke. Bonusovým benefitom sú v neposlednom rade priateľstvá, ktoré vznikajú počas ich stretnutí , keďže tím tvoria žiaci z rôznych ročníkov.

Tím sa v tomto roku rozrástol o nových členov –  žiakov 4.ročníka, ktorí sa stali zároveň aj  najmladšími konštruktérmi – programátormi. Regionálne kolo v Bratislave prebiehalo v decembri.na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Zaujímavosťou bola možnosť stretnúť sa s vysokoškolskými študentmi, ktorí účastníkom súťaže poukazovali skutočné modely robotov a ich konkrétne využitie v praxi.

V silnej konkurencii ďalších šiestich skúsenejších tímov, skončili naši na 6. mieste. Veríme, že táto prvá skúsenosť našich nováčikov posilní k ďalšej húževnatej príprave na budúcoročnú súťaž a že ich úsilie bude ocenené úspechom.

Členovia tímu COUNTER:

Dorotka Soósová, Alexandra Halagačková, Veronika Lévaiová (7.roč.),

Ninka Sýkorová, Ema Viteková, Miška Froncová, Patrik Czigle (6.roč.),

Matej Lopata, Teo Lukáč, Olivér Vajkai (4.roč.)