Jesenné tvorivé dielne v ŠKD
28. októbra 2019
Jedinečná slávnosť
9. novembra 2019
Ukázať všetko

Nemčina nás baví – 2.miesto

Súťažný tím žiakov 9.A v zložení: Dorota Soósová, Veronika Lévaiová, Viktor Kajtár a Sofia Mečárová sa zúčastnil na súťaži Deutsch macht Spaβ- Nemčina nás baví, ktorú organizuje Gymnázium Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne.

 Cieľom tohto podujatia je hravým a zábavným spôsobom rozšíriť a upevniť poznatky z nemeckého jazyka. Družstvá riešili na stanovištiach rôzne úlohy: Memory hra- hľadanie správnych dvojíc-pexeso, poznávanie najznámejších druhov zvierat, stavba jednoduchej nemeckej vety a utvrdenie slovnej zásoby. V druhom kole si žiaci vypočuli text o niektorej nemecky hovoriacej krajine a následne písomne  odpovedali na otázky.

Naši deviataci obsadili celkovo druhé miesto. K dosiahnutému úspechu blahoželáme.