Zápis do 1. ročníka 2019
18. apríla 2019
Deň Zeme a Zelených škôl 2019
1. mája 2019
Ukázať všetko

Noc s Osmijankom v ŠKD 2019

Štartovacím bodom večerného programu Noc s Osmijankom je tradičná pátračka. Deti vo vekovo zmiešaných skupinách pod vedením animátorov – žiakov vyšších ročníkov na základe indícií absolvujú pešiu trasu po meste, pričom sa učia orientovať podľa názvy ulíc, pamätihodností, významných budov a zaujímavých miest. Poobedňajší program ŠKD Noc s Osmijankom pokračoval nezvyčajnou hrou. Na základe príbehu o Druidoch (postavy z keltskej mytológie) sme sa preniesli do vzdialenej budúcnosti, kedy po svetelnom úkaze oslepne väčšina ľudstva. Zopár vidiacich má za úlohu odprevadiť nevidiacich do bezpečia. Podmienkou však je absolútne ticho počas celého pochodu, inak hrozí zánik. Na školskom dvore sa zrazu udial inokedy nepredstaviteľný úkaz: približne 70 detí minimálne pol hodinu chodilo a prekonávalo najrozličnejšie prekážky v skupinkách v absolútnom tichu! Každý z nich sa v bezpečí dopravil do cieľa a získal späť svoj zrak. V rámci programu každoročne pozývame hosťa, ktorý prináša nejaký príbeh v nezvyčajnej podobe. Tentokrát to bola naša kolegyňa a zároveň mamička našej druháčky, Danka Csomová, ktorá nám prostredníctvom kufríkového bábkového divadielka z vlastnej dielne, zahrala krásny príbeh. Zorbingové gule a návšteva nočnej povaly boli už len čerešničkami na Osmijankovej torte, po ktorej sa sladko zaspávalo. Doosmičkovania o rok!