Odyseáci na výlete
Zážitkové vyučovanie v Banskej Štiavnici
20. júna 2018

Škola v prírode – Vernár

Žiaci 3.B a 4.A strávili nezabudnuteľný týždeň v obci Vernár, na rozhraní dvoch národných parkov Slovenský raj a Nízke Tatry. Dobšinská ľadová jaskyňa a Spišský hrad boli najväčšou atrakciou Školy v prírode. Absolvovať 7 km pešiu túru so stúpaním do kopca a  kratšiu túru s omnoho vyšším prevýšením po červenej značke v neznámom teréne si riadne preverili nielen fyzické, ale  psychické vlastnosti každého z nich. Loptové hry na lúke, lozenie po skalách, schovávačka v lese a  stavanie priehrady v potoku patrili medzi obľúbené aktivity. Nečakaný futbalový zápas proti žiakom z jednej bratislavskej školy prežívali intenzívne nielen hráči, ale aj fanúšikovia. Večerná zábava bola každý deň príjemnou bodkou za rušným dňom, plnom spoznávania, pohybu a nových zážitkov.