FLL 2017
Exkurzia vo Viedni
28. januára 2018

Spolu je nám lepšie

Regionálne osvetové stredisko v Komárne pripravilo pre pedagógov základných a stredných škôl okresu  metodický seminár k téme prevencie páchania trestnej činnosti z rodovo, rasovo a nábožensky motivovanej nenávisti v rámci projektu Spolu je nám lepšie  finančne podporeného Radou vlády SR pre prevenciu kriminality. Metodický seminár bol určený pre pedagógov, výchovných poradcov, koordinátorov sociálnej prevencie ZŠ a SŠ okresu Komárno.

Na stretnutí sa pedagógovia naučili ako pracovať s metodickou príručkou, letákmi, pracovnými listami a technikami pri skupinovej práci a situačných hrách so žiakmi. Na školách, ktoré sa zapojili do seminára, sa uskutočnili interaktívne vzdelávacie kurzy pre žiakov. Lektorkou seminára a kurzov bola PaedDr. Terézia Strédl, PhD. – špeciálna pedagogička, vedúca Katedry pedagogiky Pedagogickej fakulty Univerzity J. Selyeho v Komárne. Prvými vyškolenými žiakmi našej školy sú žiaci 8.a, ktorí svoje vedomosti a získané zručnosti môžu aplikovať nielen v bežnom školskom živote, ale aj pri stretnutiach s kamarátmi, na športoviskách a kultúrnych podujatiach.