eTwinning – medzinárodná spolupráca
Jarný zber papiera
30. apríla 2016

Vzdelávací program v Bratislave

Svetovým  dňom  vody  si máme pripomínať jej dôležitosť a nenahraditeľnosť v našom živote. Jednou zo základných práv človeka je právo na prístup k bezpečnej pitnej vode. Oslava dňa vody je každoročne zameraná na iné témy a problémy v súvislosti s vodou. Na základe rozhodnutia OSN v roku 2016 je témou „Voda a práca”, ktorá zdôrazňuje prepojenie vody s pracovnými oblasťami života. Cieľom je  poukázať na skutočnosť, v akej miere kvalita vody a jej množstvo môžu zmeniť pracovný život a transformovať spoločnosti a ekonomiky.

Súčasťou kvalitného prírodovedného vzdelávania je vzbudenie záujmu žiakov  o vedu, resp. chémiu, už v mladom veku. V rámci podpory interaktívneho vzdelávania sme so žiakmi 1. a 2. ročníka navštívili Detské laboratórium „Kid´s Lab” spoločnosti BASF v Bratislave, kde sa naši najmladší žiaci stali ozajstnými malými chemikmi. Hlavnou témou bola „Voda miluje chémiu”. Prostredníctvom hry experimentovali a zisťovali, prečo a ako fungujú vo svete čary a kúzla.  Pomocou jednoduchých pokusov skúmali vodu, jej tajomné vlastnosti, zadržiavanie a  čistenie. Zároveň spoznali  aj dôležitosť zodpovedného prístupu pri používaní vody.

Naša fotogaléria Vám sprostredkuje tento úžasný vedecký zážitok.