Futbalový turnaj
Deň detí 2018
17. júna 2018

Hodina Obohatenia v Piešťanoch

Naši nadaní žiaci pod vedením Mgr. Kataríny Vajkai sa v tomto školskom roku venovali vynálezom. Nevšednú hodinu Obohatenia mali možnosť zažiť v Elektrárni v Piešťanoch. V priestoroch tamojšej záhrady sa oboznámili s kolobehom energie v krajine, interaktívnym spôsobom nahliadli do sveta liečivých bylín, spoznali silu slnečnej energie, objavili tajomstvá kolobehu vody v prírode a dozvedeli sa zaujímavosti zo sveta kompostovania. V druhej časti vzdelávacieho programu absolvovali fyzikálny workshop venovaný vytváraniu elektrických obvodov. Žiaci si zábavným a kreatívnym spôsobom vytvorili elektrické obvody s využitím batérie, netradičných vodivých materiálov, LED diód a papiera. Zoznámili sa s paralelným zapojením elektrických obvodov a s jednoduchým spínačom. Na záver nahliadli do historickej časti Elektrárne a dozvedeli sa, ako sa v nedávnej minulosti vyrábala elektrina.