Ocenenie najlepších pedagógov roka 2017
Komárňanské FOTO Spektrum 2018
13. apríla 2018

Konferencia Pedagogickí hrdinovia 2018

Konferencia pedagogickí hrdinovia 2018 sa konala v Banskej Bystrici na pôde Univerzity Mateja Bela aj v priestoroch ZŠ u Filipa. Zúčastnilo sa jej vyše 180 pedagógov, študentov, ale i laikov, ktorých školstvo jednoducho zaujíma. Vystúpili tu známe osobnosti pedagogického diania na Slovensku ako i v Čechách – Daniel Hevier a Robert Čapek, ktorí sa s nami podelili o svoje know-how. Slávnostný moment nastal pri krste knihy berlínskych žiačok, zo školy známej pedagogickej inovátorky M. Rasfelt, s príznačným názvom „Škola podľa našich predstáv“. Účastníci Komenského inštitútu prezentovali svoje aktuálne mikroprojekty a divadelné zoskupenie – Komenského ochotníci, nám v premiére predstavilo svoju hru s názvom „Stávka“. Poobedie sa nieslo v komornejších workshopových zostavách, ktorých témy boli taktiež veľmi zaujímavé a inšpiratívne ako napr. Hodnotenie a sebahodnotenie učiteľa, Ako energetizovať triedu; či Sexuálna výchova v škole – tabu alebo výzva? Všetky témy, lektori a prezentujúci nám napomohli priblížiť sa k odpovedi na otázku, ktorú si kladieme: „Ako sa menia školy, keď máme odvahu robiť veci inak?“ Veríme, že sa do svojich tried vraciate povzbudení, inšpirovaní a motivovaní robiť veci inak a meniť tak školstva zdola. Ďakujeme Vám a už teraz sa tešíme na budúci ročník konferencie Pedagogickí hrdinovia.