Škola v prírode 2022 – ročníky 2. a 3.
9. júna 2022
Oslava projektu Roots and Shoots
27. júna 2022
Ukázať všetko

Naši v Holandsku

Vyvrcholenie ročnej e-twinningovej spolupráce s holandskou školou Zone college Doetinchem.

Holandskí študenti a učitelia pripravili pre nás bohatý a pestrý program: úvodnú prehliadku školy, spoločné hry vonku , prepravu na bicykloch, hodinu holandštiny, výtvarnej a telesnej výchovy, obhliadku mesta s plnením úloh, pečenie palaciniek, karaoke a skrývačku v škole, ozajstnú pitvu ovčieho srdca, pokusy nielen s ohňom na hodine chémie. Vyskúšali sme si floristiku a maľbu na plátno, zažili sme skvelý piknik v prírode. Záverečným bodom boli spoločné prezentácie, rozhovory s hosťujúcimi rodinami, príprava slovenských jedál, slovenská báseň a spoločné pesničky. Holandské podnebie nás počastovalo svojim typickým daždivým počasím, ale prekvapilo aj slnečným dňom. Naši žiaci si to užili naplno a svoju angličtinu využili v reálnych situáciách. Chvály na našich žiakov nás utvrdili v tom, že sa nemáme za čo hanbiť…