Fašiangový maškarný ples v ŠKD
22. februára 2017
Naše úspechy na predmetových olympiádach
10. marca 2017
Ukázať všetko

Návšteva z Oregonu

Do you know what do hazelnut trees, aproximately 300 waterfalls and berries have in common?Our students already know the answer, it is Portland – Oregon and more precisely our quests have told us all about their country and customs. We have had a pleasure to meet and get to know Michelle and her husband Randy Orr who visited our school and spent the time with the students from classes 5 to 9.Pupils have learnt how to sing English songs accompanied by quitar playing, enjoyed playing word-games and found out that being a tourist guide in our town Komárno is not an easy task to do even if you were born here. There are many things you can learn and experience if you are talking to a native speaker.The students from 9th grade have prepared presentation about some typical Slovak traditions and customs in English and vice versa our quests have taught us what we usually can not find in our student books. Pronunciation of American English is different to the one we are learning from British books and CDs.Thank you Orr family for sharing your free time with us and let´s see us again at Pohraničná primary school!

Viete, čo majú spoločné lieskovce, tristo vodopádov a rôzne lesné plody? Možno ste ani netušili, že existuje krajina, ktorá spája všetko dokopy a prekvapí nás aj tým, čo by sme o nej ani nepovedali. Amerika nemusí byť len o hamburgeroch a rýchlom občerstvení. Žiaci našej školy sa naučili, že štát Oregon nás prekvapí svojimi krásami a rodina Orr z Portlandu nás naučila ešte oveľa viac. Hodiny anglického jazyka s Michelle a Randym boli zábavné i poučné, spievalo sa po anglicky za doprovodu gitary od profesionálneho učiteľa hudby. Slovné hry nám obohatili slovnú zásobu a žiaci pochopili, že hoci pochádzajú z Komárna a mnohí sa tu narodili, robiť sprievodcu v anglickom jazyku nie je jednoduché. Žiaci 9. ročníka si pre manželov Orr pripravili prezentácie o našich slovenských zvykoch a tradíciách a na oplátku naši americkí hostia vysvetlili žiakom o amerických zvykoch aj to, čo sa v bežných knihách na hodinách angličtiny nedozvieme. Ďakujeme naším hosťom, že nám vycibrili výslovnosť a mali sme možnosť konverzovať s ľuďmi, ktorí majú angličtinu ako svoj materinský jazyk. Vďaka patrí aj učiteľom  a vedeniu našej školy, že nám poskytli aj takéto, pre nás netradičné formy učenia. Týždeň strávený s americkými hosťami nám bol inšpiráciou a tešíme sa do skorého videnia opäť na našej škole!