Upravený harmonogram na 7.2.2019
Hviezdoslavov Kubín 2019 – školské kolo
19. februára 2019

Veveričky a svet práce

Veveričky si vyskúšali ako vyzerá deň plný práce. Cieľom tohto dňa bolo zoznámiť deti s každodennými činnosťami, podporiť a rozvíjať ich manuálne zručnosti s pracovnými. Naučiť deti chápať prácu ako príležitosť na sebarealizáciu a prežívať radosť z vlastnej tvorby. V dielni pracovali so skutočnými pracovnými nástrojmi : hoblík, pílka, kladivko, hever, skrutkovač, pomocou ktorých sa im podarilo vyrobiť prvé jednoduché drevené predmety.V kuchynke vlastnoručne pripravili koláč, pri ktorom sa naučili nielen dodržiavať pracovný postup, ale aj pravidlá bezpečnej práce. Dôležitou súčasťou pri týchto aktivitách je rozvíjanie sociálnych zručností: zvládnutie dobrej komunikácie, pomoc a spolupráca. Sme radi, že deti si uvedomili význam práce, ktorá je súčasťou nášho života. Užitočným zistením bolo, že vytvoriť výrobky nie je vôbec jednoduchá práca, ale aj tak mnohým z nás môže prinášať skutočnú radosť.