Imatrikulácia 2018
20. októbra 2018
Jedinečný film, miesto a zážitok
24. októbra 2018

Deň stromu 2018

Vedeli ste, že 20. október je Medzinárodným dňom stromov? Oslavuje sa od roku 1872. Slovensko patrí medzi najlesnatejšie krajiny v Európe a pýši sa tak až 41 % zalesnenosťou. Cieľom tohto dňa je podporiť záujem o lesnícku problematiku, sprostredkovať jej poslanie a význam. Zámerom je, aby sme si uvedomili estetickú, psychologickú a hospodársku hodnotu stromov a podporili tak tento deň zasadením nového.Tento deň si pripomenuli aj naše Veveričky, žiaci 2.B a vysadili si svoj prvý spoločný stromček na školskom dvore. Vďaka meditačnej aktivite načerpali pozitívnu energiu zo stromov, v hre „Slepá karavána“ sa naučili lepšie vnímať svoje pocity a pomocou mobilnej aplikácie sa naučili identifikovať a zmapovať niektoré druhy stromov v okolí školy.