Imatrikulácia 2017
Návšteva z Bosny a Hercegoviny
3. novembra 2017

Divadelné predstavenie – Punk rock

Žiaci 8. a 7.ročníka sa zúčastnili divadelného predstavenia s názvom Punk Rock v Bratislave na Novej scéne. Punk Rock je hra známeho britského autora školskej drámy Simona Stephensa, ktorú s úspechom uvádzajú divadlá na celom svete a ktorá veľmi prirodzeným a mladému divákovi blízkym jazykom hovorí o tolerancii a násilí. Hra skúma problémy a svet skupiny dnešných tínedžerov, ktorí sa pripravujú na maturitu a plánujú štúdium na vysokej škole. Žijú svoje každodenné životy. Sú šťastní aj otrávení zo života, zo školy, z rodičov… Zamýšľajú sa nad svojou budúcnosťou. Jednoducho: prežívajú vlastnú krízu identity. Keď do školy nastúpi nová spolužiačka, prudko sa zmenia ich dovtedajšie vzťahy a staré priateľstvá sú vystavené skúške. Hormóny sa búria, dohľad dospelých je minimálny, napätie v skupine rastie. Všetci sa odrazu ocitnú zoči-voči nebezpečenstvu, ktoré ich môže všetkých nadobro poznačiť, ba dokonca zničiť. Naši ôsmaci a siedmaci sa ako diváci naplno ponorili do deja, ktorý ich držal v napätí až do konca. Myseľ dieťaťa je komplikovaná, no myseľ tínedžera ešte viac. Čo prežíva, ako vníma školu, rodinu, vzťahy a malé/veľké neúspechy sledovali na scéne i vo svojich dušiach.