Enviroexkurzia – zážitkové vyučovanie
Slávik Slovenska 2016 – okresné kolo
9. mája 2016

Európa v škole 2016

Európa v škole je medzinárodný projekt spojený so súťažou, určený deťom a mládeži vo veku 6 – 19 rokov. Projekt je organizovaný v 36 krajinách Európy pod záštitou medzinárodných organizácií.  Projekt Európa v škole je nástrojom proeurópskej výchovy a implementácie európskej dimenzie do procesu vzdelávania a výchovy k aktívnemu občianstvu.

Mottom 63. ročníka projektu bolo „Žiť spoločne v mieri.“ V každom ročníku je vyhlásených niekoľko aktuálnych tém pre rôzne vekové kategórie, v oblasti literárnej tvorby, výtvarnej tvorby a multimediálnych diel.

Aj v tomto školskom roku prihlásila naša škola niekoľko prác, spomedzi ktorých porota ocenila nasledovné: 1. miesto získala Yi Ye z 9.A za výtvarnú prácu, 2. miesto Eva Brančanová z 8.A za výtvarnú prácu a 1. miesto získalo multimediálne dielo žiakov 6.A pod názvom „Povedz nie šikanovaniu“. video si môžete pozrieť v https://www.zspohranicna.sk/videogaleria/

Prinášame prehliadku všetkých zaslaných prác.