Spolu je nám lepšie
Všetkovedko 2018
2. februára 2018

Exkurzia vo Viedni

Projekt FLIP / Financial Life Park/ je jedinečný projekt finančného vzdelávania Erste banky. Vo viedenskej centrále Erste  Campus sa ho zúčastnili žiaci 7. a 8.ročníka. Išlo o interaktívnu výstavu, ktorá ponúka kombináciu digitálnej a multimediálnej prezentácie finančných znalostí  s dôrazom na prvok hry. Obsah aj štýl sú prispôsobené deťom. Počas dvojhodinovej prehliadky  sa žiaci dozvedeli čo je to rozpočet, ako sa zostavuje, kedy používať hotovosť a kedy platobnú kartu, ako ovplyvňuje globalizácia našu realitu. Pomocou tabletu komunikovali nielen s lektorkou, ale aj riešili rôzne zaujímavé úlohy, čím si rozšírili svoje vedomosti v oblasti finančnej gramotnosti. Okrem toho žiaci navštívili aj veľmi zaujímavé a podnetné expozície Technického múzea, ktoré ponúka množstvo interaktívnych exponátov na vyjadrenie rôznych zákonov fyziky a na pochopenie princípu fungovania mnohých zariadení okolo nás. Naklonená rovina, kladky, elektrické výboje a zvukové exponáty vyzývali, aby si ich každý vyskúšal na vlastnej koži. Treťou zastávkou bolo prenádherné prírodovedné múzeum s jedinečnými exponátmi. Žiaci absolvovali aj krátku prehliadku rušných ulíc Viedne, krásneho zámku Schönbrun. Plán exkurzie sa naplnil do poslednej bodky a žiaci  sa vo večerných hodinách plný nových zážitkov vrátili domov.