Churros sa pripravoval tento krát na našej škole
7. novembra 2017
S vetrom opreteky v MŠ Eötvösovej
9. novembra 2017

Holandskí učitelia u nás v škole

Začiatok novembra patril v škole vzácnej návšteve. Tento krát to bola delegácia učiteľov z Holandska: koordinátor projektu Roger Keller, angličtinárka Inge Overbeek a učiteľka telesnej výchovy Liset Jansen, zo strednej školy Het Groene Lyceum z  mesta Doetinchem.

Cieľom ich návštevy bolo spoznať našu školu, jej históriu, učiteľov a ich prácu ako aj žiakov a ich pripravenosť zapojiť sa do medzinárodného projektu v rámci projektu Erazmus. Holandskí učitelia navštívili prváčikov, kde si s nimi zaspievali, zahrali sa hry na čísla a farby. Milo boli prekvapení úrovňou vedomostí žiakov. Žiaci siedmeho ročníka im predstavili v prezentáciách školu, mesto Komárno, ako aj ďalšie mestá a Slovensko. Ani veľkí žiaci sa nenechali zahanbiť. Holandskí učitelia zisťovali, že naši žiaci ovládajú angličtinu na celkom slušnej úrovni. Po prehliadke školy, mesta nasledovali rokovania na úrovni vedenia škôl. Našli sme dosť spoločných tém, od Eko školy, ochrany prírody, neparkovaním áut a príchodom do školy na bicykloch, využívaním IKT, ako aj prípravou detí do praxe využívaním dielní, kuchynky a školskej záhrady. Nadviazala sa vynikajúca spolupráca a príprava spoločného projektu, ktorého realizácia by mala začať na jar roku 2018. Do projektu sú zapojené ďalšie Európske školy –jedna z Fínska a druhá z Portugalska. Na spoluprácu s našimi zahraničnými kolegami a žiakmi sa všetci veľmi tešíme.