Kreatívne písanie
10. júna 2018
Matematický klokan 2018
12. júna 2018

Keď čítanie sa stáva zážitkom

V rámci projektu Celé Slovensko číta deťom pripravila knižnica Józsefa Szinnyeiho v Komárne pre žiakov zaujímavé stretnutie s významnými osobnosťami mesta, ktorí im čítali známe i menej známe rozprávky. Tohtoročnými hosťami boli riaditelia škôl, spisovatelia, hudobníci ako aj úspešní športovci v Capoeire. Úlohu rozprávača si mohla vyskúšať aj naša pani zástupkyňa RNDr. Mária Hamranová. Čítanie kníh a príbehov podporuje emocionálne aj morálne zdravie detí a umocňuje zážitok k čítaniu. Túto skúsenosť mohli zažiť aj žiaci z 1.B, ktorí vďaka pani spisovateľke a literárnej redaktorke Slovenského rozhlasu, Daniele Kapitáňovej, sa na chvíľku ocitli v ríši svojich snov a túžob. A že sny sa niekedy stanú skutočnosťou, o tom nás presvedčili mladí hudobníci Robert Vida a Mojmír Ivaniš z kapely Luisville Story. Hodiny čítania „ochutené” ich piesňami nás nielenže očarili, ale aj presvedčili, že čítanie dáva impulz a potravu pre našu dušu.