Šaliansky Maťko – okresné kolo
NIE VŠETCI MÁME MOŽNOSŤ CESTOVAŤ
19. februára 2018

Lyžiarsky kurz 2018

V termíne od 4.2. do 10.2.2018 absolvovalo 35 žiakov 6.-8.ročníka  lyžiarsky kurz vo Vrátnej doline v Terchovej.  Pod  vedením p. učiteľov D. Mákovej, A. Vidovej, A. Sluka a M. Hamranovej sme sa naučili základom lyžovania, niektorí si zdokonalili svoju nie najlepšiu techniku jazdenia a mnohí si užívali čerstvý vzduch a krásu Veľkej Fatry. Rozdelení do troch družstiev sme smelo aj ale opatrne brázdili svahy na Pasekách. Nielen lyžovanie, ale aj turistika po okolí, spoznávanie zaujímavostí, wellnes, večerné spoločné hry a zábavky utužili naše priateľstvá. Mnohí sme zistili, že nám lepšie chutí, ba dokonca sme si vedeli sami ustlať posteľ a upratať veci. Večer síce chýbala mamina ochranná ruka ale únava z celého dňa nás premohla a sladko sme zaspávali v mäkkých posteliach.

Náš lyžiarsky kurz prešiel rýchlo, každý zvládol vlek i zjazd. Lyže, ruky aj nohy sme doniesli do Komárna v celku. Vďaka patrí vám učitelia za trpezlivosť i povzbudivé slová. Už sa tešíme na ďalšiu lyžovačku.