Privítanie prváčikov 2020/21
Outdoorová živá matematika
15. septembra 2020

Naši úspešní univerzitní študenti – DUK 2020

Rok 2020 a rôzne obmedzenia, ktoré sa nás týkali vďaka Covidu ovplyvnili aj Detskú univerzitu Komenského a jej študentov. Vzdelávania chtivých to však neodradilo a študovali celé leto v on- line priestore. Leto sa nám spája s oddychom, vodou a kúpaním, či prechádzkami po lese a hradoch.No niektorí žiaci našej školy našli v sebe silu okrem týchto aktivít zaradiť raz do týždňa – vždy v stredu-aj prednášku na Detskej univerzite.
Veď kto vie, kedy sa im to v živote zíde! Oni podkutí, budú už vedieť, prečo nemáme veriť hoaxom, ako sa šíri mor, či čo je to imunita a ako si ju posilniť. Prednášky boli fundované, veď ich viedli renomovaní vyučujúci, ktorí pôsobia na univerzitách po celom Slovensku a študenti museli následne absolvovať aj test k prislúchajúcej téme.
K našim šikovníkom, ktorí úspešne zvládli štúdium a budú diplomovaní patria: Patrik Czigle-9.A, Vanesa Halagačková-7.A, Nikoleta Adamčová-7.A, Dávid Hodek-6.B a Nela Králiková-5.B. Traja študenti sa zapojili aj do šúťaže a budú odmenení USB kľúčom. Najmladšia žiačka Nela Králiková bola jednou z deviatich na Slovensku, ktorú vyhlásili za najúspešnejšiu a je odmenená tabletom. No najväčšia odmena je aj tak to, čo si do života odnášajú. Vedomosti ich budú sprevádzať celý život. Sme na vás hrdí, že ste reprezentovali  našu školu.