Obhajoba ročníkových prác – 1.B – 2016
30. júna 2016
Deň otvorených dverí v nemocnici
2. júla 2016

Popoludnie a noc ôsmakov v škole

Každá noc  má svoju moc, a v júni je to znásobené aj  Letným slnovratom a Svätojánskou nocou.  Žiaci 8.A triedy sa rozhodli na konci školského roku tráviť jedno júnové popoludnie a celú noc v škole. Program si  zostavili sami. Bol veľmi pestrý.  Začal sa spoločenskými hrami, pokerom a twisterom. Chlapci si zacvičili vo fitku. Obedná siesta bola počas hry počítačových hier. Popoludní sa všetci premiestnili do telocvične, kde sa odohral basketbalový zápas medzi nimi a vysokoškolákmi. Ešte niekoľko hodov na kôš, súťažné hry, príjemná sprcha  a odpočinok cez horúce popoludnie pri sledovaní  komédie v pohodlí foteliek. Podvečer sa celá skupina schladila na výbornej zmrzline. Večer začal opekaním  špekáčikov priamo v areáli školy, pokračoval futbalovým zápasom a kartovými hrami. Pomaly sa aj zotmelo a  asi najlepšou a najzaujímavejšou aktivitou bol  tzv. chodníček odvahy a skrývačka v tmavých chodbách školy. Nechýbali ani módne účesy vytvorené chlapcami na hlavách dievčat ako aj módne mejkapy dievčat vytvorené chlapcami.  Pred polnocou si všetci na dobrú noc pozreli rozprávočku a potom už len  sladké spanie na karimatkách v triede. Ranné prebudenie  spachtošov naštartovali  vynikajúce raňajky a matovo – citrónový  nápoj  z vlastnej bylinkovej záhradky.

A na záver dve vety, ktoré odzneli z úst žiakov a hovoria za všetkých: „ Ani som nevedel, že tá škola je taká zaujímavá „ a „Škola je celkom zábavná a vydržali sme aj bez mobilu!“

M.Hamranová, triedna učiteľka