Zbierka pre útulok
Mini Open For Kids – víťazstvo vo všetkých zápasoch 1. kola
28. decembra 2023

Poznávacie exkurzie – Viedeň 2023

Žiaci 6.A, 7.A,  8.A, 8.B a 9.A sa v sprievode svojich vyučujúcich zúčastnili na poznávacej exkurzii do priestorov akvarijnej a zoologickej výstavy v „Haus des Meeres“- Dome mora, ktorá bola spojená s účasťou na predvianočných adventných trhoch „Christkindlmarkt“ na Radničnom námestí vo Viedni.
Deťom sa tak naskytla jedinečná možnosť vidieť a možno aj interaktívne preskúmať život pre nás exotických živočíchov- morských žralokov, piraní, akváriových a sladkovodných rýb, ale aj
zvierat chovaných v teráriách ako sú hady, krokodíly a pavúky. Výstava sídli v centre mesta v blízkostí známej „ MariaHilfer Strasse“ v budove, ktorá mala pôvodne slúžiť na protileteckú obranu a má 11 poschodí. Stretli sa  aj s voľne poletujúcimi papagájmi, ale aj pobehujúcimi opičkami. Žiaci sa zabavili aj riešením pracovných listov v anglickom a nemeckom jazyku.
Trhy so stánkami so všakovakými vianočnými ozdobami a dobrotami nás očarili svojou pestrosťou a bohatou ponukou. Veríme, že každý z účastníkov si odniesol z tejto exkurzie len
pozitívne zážitky, obohatil svoju slovnú zásobu a uplatnil svoje komunikačné schopnosti v cudzích jazykoch.