Aktivizujúca angličtina
Enviroexkurzia – zážitkové vyučovanie
6. mája 2016

Štúrov Zvolen – krajská súťaž 2016

Rétorika (rečnícke umenie) sa tešila veľkej obľube v období starovekého Grécka. Dnes prežíva renesanciu. Veď vystupovať pred publikom, prezentovať a obhájiť svoj názor nie je vôbec jednoduché. Súťaž v rétorike „Štúrov Zvolen“ sa uskutočňuje každoročne a naša škola na ňu pravidelne pripravuje svojich žiakov.  Tento rok sa na Krajskom kole v Nitre zúčastnili aj dve naše štvrtáčky: Ninka Sýkorová a Elenka Kökényová. Ich úlohou bolo zreprodukovať vylosovaný text (rozprávku, bájku) a dotvoriť ho. Porota, zložená z vysokoškolských pedagógov, hodnotila úroveň zreprodukovaného a nápaditosť dotvoreného textu, kontakt s poslucháčmi, neverbálnu komunikáciu a celkový dojem. Neumiestnili sme sa síce na popredných miestach, no bola to veľká skúsenosť, ktorú využijeme nielen pri prezentácii ročníkových prác, ale aj v každodennom živote.