Akreditácia Erasmus
Zábavné sobotné dopoludnie 2024
2. apríla 2024

TELL US A TALE – súťaž v písaní anglických príbehov

V mesiaci február sa na našej škole konala už tretím rokom súťaž v písaní anglických príbehov TELL US A TALE. V mladšej kategórii sme mali celkovo 20 žiakov z piateho, šiesteho a siedmeho ročníka. Okrem prvých troch miest sme udelili aj špeciálnu cenu poroty a voľby žiakov.
Na prvom mieste sa umiestnila žiačka Dominika Kicová zo 6.A, druhé miesto obsadila Lea Mulinková tiež zo 6.A a na treťom mieste sa umiestnil Daniel Gerendáš zo 7.A.
Cenu poroty dostal žiak Dominik Krajan z 5.A triedy a cenu voľby žiakov získal Denis Richter zo 7.A triedy.
Všetci zúčastnení nás milo prekvapili svojou kreativitou, skvelými jazykovými znalosťami a bohatou slovnou zásobou v anglickom jazyku. Blahoželáme víťazom a všetkým prajeme do budúcna veľa nových nápadov na písanie a chuť pokračovať v tvorení!
V staršej kategórii sme mali celkovo 12 žiakov z ôsmeho a deviateho ročníka. Okrem prvých troch miest sme udelili aj špeciálnu cenu poroty a voľby žiakov.
Na prvom mieste sa umiestnila žiačka Petra Patakyová z 9.A, druhé miesto obsadila Denisa Tóthová tiež z 9.A a na treťom mieste sa umiestnil Patrice Muhar 9.A. Ich zaujímavé príbehy zaujali aj podnietili poslucháča k zamysleniu.
Cenu poroty dostal žiak Adam Imely z 9.A triedy a cenu voľby žiakov získal Richard Házi z 8.B triedy.
Žiaci mali odlišné podmienky, ako mladší žiaci, lebo boli limitovaní použitím obrázkových kariet, z ktorých mal vychádzať ich príbeh.
Odlišné rozmýšľanie, rôzne žánre, ktoré si zvolili, nás presvedčili o tom, že všetci zúčastnení by mali pokračovať vo svojom talente, majú neuveriteľnú predstavivosť a talent slova, gratulujeme všetkým!!!!!