Škola v prírode – Vernár
Najúspešnejší žiaci u primátora
22. júna 2018

Zážitkové vyučovanie v Banskej Štiavnici

Žiaci našej školy sa vybrali na ozajstnú banskú expedíciu. Spoločnosť Geoklub pomocou projektu GEOPARK Banská Štiavnica prezentuje najzaujímavejšie geologické a mineralogické zvláštnosti tohto pozoruhodného miesta, označeného za svetové dedičstvo UNESCO. Časť kameňolomu sprístupnili pre mineralogické exkurzie, zážitkové vyučovanie a adrenalinové športy. Technický priestor, pôvodne pre ťažkú banskú techniku je určený pre poučenie a zábavu, vybavený multimediálnymi prostriedkami s filmami o geologickej historií Europy, Slovenska a o pôvodnom štiavnickom stratovulkáne. Vo svojom programe pre návštevníkov umožňujeme navštíviť bane, získať zberom vlastné kryštály minerálu kremeňa – unikátneho holubníkového tvaru, prípadne iných zaujímavých minerálov.