V detskom múzeu Severka v Nitre
14. februára 2020
Oznam ŠKD
2. apríla 2020
Ukázať všetko

Go for gold – a zlato je naše!

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Komárne pripravila aj tento rok súťaž s názvom Go for gold, ktorej sa zúčastnili aj naši ôsmaci. Tím pozostával z troch žiačok, ktoré po písomnom teste a založení imaginárnej firmy, ktorú museli prezentovať, skúsili šťastie aj v kvízových otázkach na rôzne témy. Náš tím v zložení Nina Sýkorová, Izabela Gubala a Dorina Paálová našu školu reprezentovali so cťou a získali krásne prvé miesto!
Súťaž prebiehala v anglickom jazyku a prvé tri tímy si svoje ceny museli nájsť pomocou indícií na pôde školy. Zábavnou formou sme sa naučili nové informácie z oblastí financií, Európskej únie, Slovenska, či nášho regiónu. Pre žiakov to bol spôsob ako si porovnať vedomosti s inými ôsmakmi a obstáť v cudzom jazyku. Ďakujeme kolegom z tejto strednej školy, že sme mali možnosť zažiť príjemný deň.