Návšteva divadla v Nitre
17. decembra 2016
Dobročinná vianočná akadémia
19. decembra 2016
Ukázať všetko

2. miesto za prezentáciu výskumnej úlohy

Náš tím Counter zaznamenal ďalší skvelý úspech v tohtoročnom regionálnom kole najväčšej robotickej súťaže pre mladých First Lego League 2016 . Súťaž sa konala vo Vedeckom parku Univerzity Komenského v Bratislave.

Každý rok sú zadané nové úlohy a mladí sa vo svojich kluboch pripravujú v tímoch – postavia a naprogramujú roboty, postavené zo stavebníc LEGO, a trénujú na súťaž. Súčasťou robotickej súťaže je aj výskumný projekt. V tomto roku je na tému  Animal Allies – Zvieratá a ľudia. Náš tím skúmal priaznivý vplyv zvieracích terapií na rôzne ochorenia. Ako prioritu si zvolili delfinoterapiu. V konkurencii 10 tímov z Bratislavy, Trnavy, Topolčian, Svätého Jura a Senca získali 2. miesto.

V robotickej súťaži sa darilo našim striedavo oblačno, po sčítaní všetkých bodov skončili na 6. mieste. V celkovom hodnotení obstáli  na 7. mieste. Všetkým tohtoročným členom tímu Counter: M.Markovi, K.Sugiharovi, D,Rybanskému, P.Lévaiovi, R.Blštákovi z 9.A, D.Soósovej, A.Halagačkovej zo 6.A, N.Sýkorovej, E.Vitekovej, E.Kökényovej, T.Répášovi, L.Grolmusovi z 5.A  blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy. Dlhoročnej trénerke Counteru, Ing. Mgr. J.Bundovej želáme veľa ďalších úspešných tímov.