2. miesto za prezentáciu výskumnej úlohy
17. decembra 2016
Šaliansky Maťko – školské kolo
26. decembra 2016
Ukázať všetko

Dobročinná vianočná akadémia

Naša tradičná vianočná akadémia sa niesla v duchu dobročinnosti. S nápadom venovať  výťažok z dobrovoľného vstupného na humanitárny účel, prišli naši žiaci, členovia tímu Counter, účastníci robotickej súťaže FLL 2016.  Vo svojom vedeckom projekte sa zamerali na priaznivé účinky delfinoterapie pri prekonávaní ťažkostí spôsobených mozgovou obrnou. Delfinoterapia  úspešne pomáha nášmu žiakovi Robkovi Kovácsovi zaradiť sa do bežného života. Zahraničná terapia si vyžaduje nemalé financie, ktoré však nie sú hradené našimi poisťovňami a sú v plnej réžii rodičov. Členovia tímu sa  preto rozhodli spojiť príjemné s užitočným a vianočný program venovať Robkovi. Účinkujúci sa s nadšením pripravovali niekoľko týždňov, členovia tímu oslovovali firmy a sponzorov. Sála Domu Matice v Komárne sa naplnila do posledného miesta. Po bohatom a pestrom programe prišla krásna odmena: 710 eur, ktoré sme slávnostne odovzdali pani Kovácsovej. Dostávať je krásne, ale darovať ešte viac! Ďakujeme všetkým za pomoc.