Naše vynovené ihrisko
Deň učenia vonku 2021
28. novembra 2021

Vynovené laboratórium

Začiatkom školského roka sa odovzdalo naše vynovené laboratórium, ktoré nesie meno po bývalom učiteľovi školy, nedávno zosnulom, Milošovi Součkovi. Bol dlhoročným učiteľom na našej škole a zakladateľom úplne prvého laboratória.  Pamätnú tabuľu pokrstil jeho syn Ľubomír Souček, ktorý je riaditeľom oddelenia mediálnej komunikácie Slovenského olympijského a športového výboru. Následne si v rámci ukážkovej hodiny mohli svoje vedomosti z chémie vyskúšať aj zástupcovia mesta. Pre hostí bolo pripravené prekvapenie v podobe malej rastlinky zasadenej v keramickom črepníku, ktorý vyrobili naši žiaci v Hrnčiarskej dielni. Náklady na obnovenú učebňu vo výške 12-tisíc eur platila škola z vlastného rozpočtu, čím zabezpečila deťom čo najlepšie podmienky na získanie praktických znalosti zo sveta chémie.