Ocenenie primátora: Úspešný žiak 2016
25. júna 2016
ŠvP – 2. stupeň – 2016
27. júna 2016

Životné prostredie v rukách detí

Ročníkové práce dvoch  našich žiakov sa zaoberali aktuálnymi environmentálnymi problémami súčasných miest: znečistením  ovzdušia, nadmerným hlukom a pozemnými komunikáciami. Význam ročníkových prác spočíva aj v tom, že o ich obsahu, výsledkoch a navrhovaných riešeniach informujeme miestnu komunitu: rodičov, priateľov školy a mesto.  Daniel Rybanský, žiak 8.A triedy sa venoval monitoringu množstva oxidu uhoľnatého a hluku na troch najväčších križovatkách v Komárne. Matej Marko z 8.A si vybral tému pod názvom Komunikácie v Komárne.  Vedenie školy si pozvalo na prezentáciu týchto prác zamestnancov oddelenia životného prostredia MsÚ v Komárne p. Ing.Pálinkásovú, Ing.Kartaliovú a Ing.Jarábka. Pri probléme zhoršujúceho sa stavu vozoviek  a chodníkov sa zhodli na rovnakom riešení, aké navrhol náš žiak a to obnovu celej komunikácie a nie iba čiastočnú obnovu formou vysprávok, ako tomu bolo doposiaľ. Aj problematika zvýšeného množstva CO a hluku, spôsobeného  nárastom dopravných prostriedkov v meste je problém, ktorý sa bude riešiť. Jednou formou bude výstavba  nového mostu cez Dunaj, ale aj výmena áut za bicykle alebo výsadba zelene.