4. medový festival
22. septembra 2016
Prednáška o období vzdoru u detí
7. októbra 2016

Kolegyne na Letnej dielni eTwinningu

Program eTwinning sa zameriava na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl.

„E“ je skratka pre „elektronický“ a „twinning“ znamená „partnerstvo“.

eTwinning umožňuje nájsť partnerskú školu, s ktorou sa môžu realizovať inovatívne školské projekty v rámci vyučovania v bezpečnom virtuálnom prostredí  tzv. TwinSpace. To ale nie je všetko.  Je ideálny na výmenu informácií a skúseností s kolegami – učiteľmi z Európy a ponúka tiež možnosti ďalšieho vzdelávania.

A práve takejto metodickej prípravy učiteľov sa počas letných prázdnin zúčastnili aj dve naše kolegyne Alžbeta Kolláriková a Mária Hamranová. Počas 5 dní strávených v českom meste Tábor sa zoznámili so svojimi českými a slovenskými kolegami, ktorí sú aktívnymi súčasťami „rodiny etwinningákov“, učiteľov, ktorí aktívne využívajú všetky informačné a komunikačné technológie ponúkané  prostredníctvom tohto portálu. Osvojili si metodiku tvorby projektov, ktorú využili pri príprave zaujímavých projektov a nadviazali družobné  kontakty so školami z Českej republiky.  Nechýbala ani prehliadka a zoznámenie sa s históriou mesta Tábor.

Seminár kolegyne hodnotili  veľmi  pozitívne. Odporúčajú všetkým, ktorí sú ochotní nadviazať spoluprácu a vytvoriť spoločný projekt s partnerskými školami absolvovať Letnú dielňu, kde je možné naučiť a precvičiť si IKT nástroje využívané v prostredí etwinningu.