Šaliansky Maťko – školské kolo
26. decembra 2016
Vianočný turnaj predškolákov
10. januára 2017
Ukázať všetko

Spomienková reportáž našich žiakov – absolventov Detskej univerzity Komenského

Pre všetkých žiakov  a študentov sa v mesiaci január priblíži čas polročných previerok vedomostí  a klasifikácie  niekoľkomesačnej  práce.  Niektorí  žiaci základných škôl sa už od leta môžu pochváliť  univerzitným diplomom!  Sedem statočných a poznaniachtivých žiakov z našej školy  patria medzi nich.

Piataci :Miška, Márk, Ninka, Paťo, Attila, šiestačka Saška a siedmačka Jazmin :

„ Zatiaľ čo si iné deti užívali dni voľna, my sme  sa každú   stredu vybrali na Detskú Univerzitu Komenského do Bratislavy, kde nám  rôzni vedci, profesori, doktori dávali odpovede na zaujímavé, ale veľakrát aj zložité otázky. Dozvedeli sme sa prečo lietadlo nespadne, prečo sa máme zdravo stravovať a čo vlastne zdravé je, prečo je jeseň taká farebná, načo nám je umenie a kultúra, guvernér NBS nám predstavil strašiaka menom Inflácia,….. Aj keď sme nie vždy rozumeli úplne všetkému vždy sme sa domov vrátili s niečím novým, s niečím o čom sme dovtedy ani netušili.     Okrem vedomostí z prednášok sme sa zdokonalili aj v praktických zručnostiach. Naučili sme sa kúpiť si lístok na vlak, cestovať vlakom, cestovať v MHD a dávať pozor nielen na seba, ale aj na kamarátov, aby nás ostatní „neudupali“. Spoznali sme malý kúsok nášho hlavného mesta a naučili sme sa v ňom orientovať. Aj keď sme sa zo začiatku cítili trochu stratení a možno aj neviditeľní, časom sme sa prebojovali až k zdvihnutiu ruky a položení otázok profesorom. Keďže sme sa zišli celkom veselá partia, cesta ubiehala veľmi rýchlo. Veľa sme sa rozprávali, spoznávali, naháňali sme nielen Pokémonov,  ale aj Wifi a hlavne sme sa veľa smiali. Celú našu „univerzitnú odyseu“ sme zavŕšili slávnostnou promóciou v Aule UK, kde nám odovzdali diplomy o absolvovaní  Detskej Univerzity Komenského .                                                                        

No kto by nechcel zažiť takéto leto?  O rok sa zúčastníme znova, veď prednášky sú vždy novšie a zaujímavejšie!“               

Zostavila a žiakov sprevádzala: Ľ.Halagačková, vychovávateľka ŠKD