Národné ocenenie – Angažovaná škola
16. októbra 2022
Jesenné tvorivé dielne v ŠKD – Babka, dedko, poď sa hrať!
24. októbra 2022
Ukázať všetko

Vzdelávanie inak – naše priority

Školský rok 2022/23 sa nesie v znamení osláv 130. výročia budovy našej školy. Sériu podujatí sme odštartovali netradičným vzdelávacím doobedím, ktoré bolo venované trom z našich piatich priorít: ekológii, ľudovým tradíciám a športu. Ekočistiace prostriedky preskúmali a vyskúšali žiaci 2.stupňa v chemickom laboratóriu. Koreňovou čističkou , šetrením vody, pitnou a dažďovou vodou sa zaoberali na čerstvom vzduchu. Modrotlač vs. ekoprint a práca s hlinou ich zamestnali vo výtvarnom ateliéri a hrnčiarskej dielni. Športovalo sa v outdoorovom fitku. Samozrejme nemohli chýbať ani dejiny našej budovy – historické zábery z rôznych období. Rovesnícke učenie zabezpečovali naši najstarší – deviataci. Pre žiakov 1. stupňa bol program zostavený nasledovne: Modrotlačové dielne s Petrom Trnkom, ktorý je piata generácia z rodiny výrobcov a modelovanie z hliny. Nájomníci stromov – pohybová hra na hmyz a vtáky, Hry s palicou a loptičkou zamerané na tímovú spoluprácu, komunikáciu, pamäť a postreh. Štafetové súťaže a puzzle z historických fotiek našej školy.